loader
banner

İnsan Davranışı ve Veri Bilimi

Sosyal bilimlerle mühendisliğin kesiştiği bu özgün çalışma alanı geleceğin yapay zeka, tahminleme ve davranış modelleme uygulamalarını şekillendirecek.
Intelkit Analytics olarak:

  • Ham verileri yorumlanmış bilgiye dönüştürürüz.
  • Yapay zeka uygulamaları ile karar süreçlerini destekleriz.
  • Hali hazırda sahip olduğunuz verilerdeki fırsatları ortaya çıkartırız.
  • Veri mimarinizi iyileştiririz ve büyük veri sistemleri tasarlarız.
drive02

Intelkit'in Tarihi

2016- 2017

Intelkit Analytics’in kurucu ekibi ilk finansal yapay zeka ve makine öğrenimi modellerini tasarladı. Bu modeller finansal piyasalarda otomasyonla alım-satımda kullanıldı ve elde edilen verilerle tasarlanan sistemler öğrenme sürecine devam etti.

2017 – 2018

Kurucular karar destek sistemlerinin diğer alanlara da uygulanabilmesi için yapay zeka ve veri analitiği fırsatlarıyla ilgili detaylı bir pazar araştırmasına başladı.

2018 – 2019

Intelkit sahada organize olmaya başladı. 30’dan fazla yapay zeka, büyük veri ve buna bağlı sanayileri ilgilisi Intelkit’in ağına katıldı. 2019 Kasım’ında savunma sanayi alanında dijital yayıncılığa başlandı.

2019 – 2020

Büyüyen ağıyla Intelkit hizmet alanlarını genişletti. Grup, Intelkit Defence ve Intelkit Analytics olarak ikiye ayrıldı. Savunma sanayi çalışmaları Intelkit Defence altında organize olurken, veri analitikleri üzerine çalışmalar Intelkit Analytics altında organize edildi. 2020 Nisan ayında ilk ürünü olan Intelaxi‘nin birinci versiyonunu piyasaya sürdü.